Tesla buduje w Australii kolejny, potężny akumulator

ZIELONA ENERGIA
Jeśli kiedykolwiek wątpiłeś w siłę mediów społecznościowych, to zwróć uwagę na to: seria tweetów wysłanych przez CEO Tesli, Elona Muska w marcu 2017 roku doprowadziła do stworzenia największego na świecie akumulatora.

Ten 100-megawatowy Powerpack w Południowej Australii, po trwających 100 dni pracach konstrukcyjnych, został oficjalnie włączony 1 grudnia 2017 r. AFR informuje, że Tesla została ponownie zatrudniona przez australijski stan Victoria, do budowy kolejnego potężnego systemu akumulatorów.

Nowy projekt nie będzie tak duży jak poprzedni, nie będzie zgodny z wcześniejszą deklaracją „100 dni lub za darmo”. System akumulatorów o mocy 20 MW zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby obsługiwał farmę wiatrową Bulgoski Green Power Hub, o mocy 204 MW, zlokalizowaną w zachodniej Wiktorii. System nie będzie dostępny do połowy 2019 roku.

Za budowę farmy wiatrowej Bulgana odpowiedzialna jest francuska firma Neoen, zajmująca się energią odnawialną. Byli oni również odpowiedzialni za budowę farmy wiatrowej Hornsdale w Południowej Australii, która również pracowała z akumulatorami Tesli. Tak więc współpraca pomiędzy Noen, a firmą Muska jest wciąż rozwijana.

MOC DLA LUDZI
Akumulator w Południowej Australii został zbudowany w celu rozwiązania problemu braku stabilności sieci energetycznej. Dzięki temu, użytkownicy sieci, nie zostaną nagle odcięci energii elektrycznej

Akumulator w Bulgana będzie przede wszystkim obsługiwał 40-hektarową szklarnię Nectar Farms w Stawell. Dyrektor zarządzający Neoen, Franck Woitiez, powiedział firmie Electrek, że nie widzie przeszkód, aby w przyszłości akumulator, został podłączona do państwowej sieci energetycznej.

Jak dało się zauważyć w Puerto Rico, Australii i innych częściach świata, brak bezpieczeństwa energetycznego jest poważnym problemem współczesnej cywilizacji.

Przechodząc na odnawialne źródła energii, możemy uniknąć przerw w dostawach prądu spowodowanych klęskami żywiołowymi i zmianami temperatur, jednocześnie obniżając poziom emisji dwutlenku węgla, będącego jedną z przyczyn zmian klimatycznych.

Źródło: futurism.com
Tłumaczenie: digitec